Další nemocné štěně ze Šternberka uhynulo!

ilustrační foto

PLUMLOV – Policisté z plumlovského oddělení šetří případ oklamané ženy, která koupila štěně kříženého plemena a zaplatila za něho prodávajícímu ze Šternberka částku pět tisíc korun. Štěně ale bylo nemocné a zdechlo.

K prodeji došlo koncem května a šťastná majitelka si fenku odvezla domů bez jakýchkoliv dokladů, očkovaní a čipu, ale s tím, že byla řádně odčervena. „Radost ale netrvala dlouho, protože štěně po několika dnech uhynulo na parvovirózu, jak sdělil poškozené veterinář a nebylo odčervené. V ordinaci majitelka fenky nechala za její léčbu přes 3 500 Kč. Poté se spojila s prodávajícím a chtěla po něm úhradu vzniklé škody. Nato ale prodejce zareagoval tak, že přestal s oklamanou ženou komunikovat,“ popsala případ tisková mluvčí Miluše Zajícová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

V regionu nejde o první případ, kdy byli nové majitelé štěňat oklamáni. Vykutálení prodejci pravděpodobně patří k organizované skupině, která je podezřelá z cíleného nehumánního množení. Policie případ šetří jako přestupek proti majetku a přestupek související se zákonem o veterinární péči.