Dívka honila lupičku, která ji okradla o mobil a peněženku

Ilustrační foto

BRNO – Strážníci řešili ve středu případ okradené devatenáctileté dívky, kterou napadla jiná žena a z kabelky jí vytrhla mobil a peněženku. Díky kamerovým záznamům je podezřelá v rukou republikové policie.

Obyvatele středu města probudil v nočních hodinách pronikavý křik a hlas volající o pomoc. Když se vyklonil z okna, uviděl za sebou dvě běžící ženy. Pro podezření z krádeže tak vytočil linku 156, kde věc nahlásil. Do Leitnerovy ulice dorazili strážníci, kde našli devatenáctiletou, ještě udýchanou dívku, která jim potvrdila, že pronásledovala mladou ženu, která ji fyzicky napadla a z kabelky ukradla telefon a peněženku. Naštěstí poškozená nebyla zraněná a hlídku ujistila, že ošetření nepotřebuje.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Strážníci se mezitím spojili s pracovníky dohledového centra městské policie, kteří agresorku našli na zpětném záznamu kamer a upřesnili jim, jak vypadá,“ popisuje tiskový mluvčí Pavel Šoba. Díky rychlé souhře ženu dopadli o malou chvíli v Králově Poli. Nyní je v rukou republikové policie jako podezřelá z trestného činu.