Hasiči obce Suchý po bouřce rozřezávali strom, který spadl na chatu

zdroj: Hasiči obce Suchý

BLANSKO – Ve středu po 18. hodině byla jednotka hasičů obce Suchý povolána na odstranění stromů, které spadly na chatu u rybníka v důsledku krátké, ale silné bouřky.

Ta se nad obcí přehnala krátce před tím. Spolu s jednotkou Sboru dobrovolných hasičů Žďárná  rozřezali a odklidili tři stromy pomocí motorových řezacích pil. Během zásahu dostali informaci o dalších dvou spadlých stromech. Po ukončení prací na prvním místě se proto přesunuli, zatímco jednotka SDH Žďárná vyčkala na příjezd profesionálních hasičů z Boskovic. „Nejprve jsme zprůjezdnili cestu poblíž firmy RIHO, poté jsme likvidovali strom v chatové oblasti Borky. Na závěr jsme ještě jeli upevnit poškozené větrací okno na včelíně. Zatímco při vyhlášení poplachu jsme se do požární zbrojnice museli doslova probrodit, při návratu po 20. hodině již voda odtekla, a proto jsme zásah zakončili jen rychlým úklidem před zbrojnicí,“ uvedli hasiči obce Suchý na svém webu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.