Hořela auta i kavárna, hasiči měli perný den

foto: HZS Královéhradeckého kraje (Vrchlabí)

TRUTNOVSKO – Požár motoru osobního auta Nissan Primera, zahoření vozidla Chrysler Grand Voyager a valící se hustý dým z kavárny, tyto události si během včerejšího dne vyžádaly výjezdy profesionálních a dobrovolných hasičských jednotek.

Krátce před jedenáctou hodinou dopoledne došlo ve Vančurově ulici ve Vrchlabí k požáru osobního automobilu značky Nissan Primera. Hořící motor hasiči uhasili během několika málo minut. „Příčinou události byla technická závada na palivovém systému, škoda byla vyčíslena asi na 10 tisíc korun,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Do Janských Lázních, deset minut před jednou hodinou odpolední, byli přivoláni profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolná jednotka z Horního Maršova k požáru osobního auta Chrysler Grand Voyager. Vozidlo jelo z Vrchlabí na Janské Lázně a jeho posádka už v Černém dole cítila zápach, který byl čím silnější. Šofér auto zastavil u Hoffmanovy boudy a viděl, jak z něj stoupá hustý kouř. Řidič zachoval rozvahu a podařilo se mu požár rychle uhasit pomocí hasícího přístroje, ještě před příjezdem hasičů. I v tomto případě bude na vině pravděpodobně technická závada. Požár způsobil škodu za zhruba 10 tisíc korun.

Do Hankova domu na náměstí Václava Hanky ve Dvoře Králové nad Labem, musely krátce po desáté hodině noční vyrazit čtyři hasičské jednotky. Na tísňovou linku hasičů bylo totiž nahlášeno, že z kavárny vychází hustý dým. „Kvůli podezření na zahoření elektroinstalace demontovaly jednotky část obložení. Nakonec bylo zjištěno, že zdrojem zakouření byl pravděpodobně požár kondenzátoru v zářivce nad obložením,“ říká Martina Götzová. Škoda byla vyčíslena na zhruba 1000 korun. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolné jednotky Bílá Třemešná, Žireč a Verdek.