Malé pacienty v nemocnici rozveselí nové hřiště

Zdroj: FN Brno

BRNO – Již dvacet let je neodmyslitelnou součástí Dětské nemocnice také hřiště pro malé pacienty. Bohužel již pomalu dosluhovalo, proto se společnost Bonita rozhodla vypomoci nadačnímu fondu Krtek a společně vytvořit novou odpočinkovou a hrací zónu pro hospitalizované děti, jejich sourozence i rodiče.

Bonita již v minulosti vypomohla Fakultní nemocnici, a to finančním darem na podporu léčby onkologických pacientů. „Když stavíte hřiště pro děti, myslíte od samotného návrhu, až po samotnou realizaci na děti. Myslíte na to, aby hřiště udělalo dětem radost. V tom vidíme jistou spojitost s posláním fondu. Navíc na děti, které mají před sebou náročný životní úkol – musí se poprat s nádorovým onemocněním,“ říká výkonný ředitel společnosti Jan Ťok.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na počátku 21. století bylo vybudováno dětské hřiště, které tvořilo několik laviček, červený kolotoč a dřevěná sestava se skluzavkou. Tyto typy herních prvků byly zachovány i v novém návrhu. Společnost dbala na to, aby atrakce byly bezpečné, ale hlavně atraktivní pro děti. Nové hřiště je určeno primárně pro děti od 2 do 10 let. Najdete zde samostatné lavičky na odpočinek, posezení u stolu, tři metry vysokou pyramidu, domeček se skluzavkou a šplhacími výlezy, houpačku, prolézačku ve tvaru pejska, pružinové houpadla slona a auto a také kolotoč. Celé hřiště z pohledu shora tvoří kruh, který je symbolem jednoty času.

S výstavbou se začalo 7. června, za pár týdnů bylo hotovo a Bonita Fakultní nemocnici hřiště slavnostně předala 30. června.