Místo sázení zdravý pohyb. V šumperském kulturáku si nově můžete půjčit koloběžku

ŠUMPERK – V prostorách Domu kultury Šumperk, kde donedávna sídlila sázková kancelář, vzniklo nově koloběžkové centrum. Již nyní nabízí půjčování koloběžek, na srpen plánuje příměstský tábor Na koloběžce a s koloběžkou za zážitky, od září pak budou probíhat koloběžkové kurzy pro děti i dospělé.

„Přemýšleli jsme, jak nejlépe využít volné prostory a když přišla nabídka na spolupráci od hanušovického výrobce koloběžek, dlouho jsme neváhali. Na příští rok totiž připravujeme mimo jiné cyklus besed zaměřených na životní styl a pohyb nebo kultura pohybu do něj určitě patří,“ říká jednatelka domu kultury Hana Písková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Koloběžky si v šumperském kulturáku mohou nově půjčovat děti i dospělí, jednotlivci i skupiny. Produkční domu kultury spolupracují s Informačním centrem Šumperk i městem a připravují tipy na koloběžkové výlety. „Nechceme jen nabízet půjčování koloběžek, hlavním smyslem je rozběhnout v Šumperku koloběžkové příměstské tábory a nový typ pohybových kurzů. Spolupracujeme s odborníky, kteří nám pomáhají vyškolit lektory tak, abychom zdravou pohybovou aktivitou nakazili nejen děti, ale i dospělé nebo seniory,“ dodává koordinátorka příměstských táborů Monika Faltusová.

Otvírací doba koloběžkového centra je v pracovní dny od 9 do 18 hodin.