Mladý rybář vytáhl z rybníka nečekaný úlovek. Moc se z něj ale netěšil

ilustrační foto

OLOMOUC – Nečekaný úlovek včera ráno z rybníka v Olomouci vytáhl mladý rybář. Strážníci pak pomáhali s jeho vyproštěním z rybářského háčku. Do sumáře úlovků si jej však chlapec zapsat nemůže.

Včera ráno se na operační středisko Městské policie Olomouc telefonicky obrátila maminka, že její syn při rybaření na rybníku Hamrys ve Slavoníně, místní části města, ulovil želvu, a to tak nešťastně, že nedokáže vyprostit háček z její nohy. Hlídka strážníků na místo dorazila společně s rybářskou stráží a u rybníka našli zkroušeného mladého rybáře. Společně se jim podařilo želvu ze zajetí háčku vysvobodit a byla v pořádku zpět vypuštěna do rybníka. Jednalo se o želvu bahenní, která je zde uměle vysazena od devadesátých let. Závěr celé záchranné akce by se dal vyjádřit zápisem z operačního střediska olomouckých strážníků: „Úleva dotyčného chlapce z provedené záchrany byla záhy vystřídána zklamáním, že vzácný a nečekaný úlovek nelze zapsat do sumáře úlovků a nelze jej tak doložit před závidějícími kamarády z kroužku rybáře.“

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .