Na Bruntálsku v noci hořela hala za 200 milionů, desítky hasičů měly napilno

Foto: HZS MSK

BRUNTÁLSKO – Noční zásah mají za sebou hasiči v jedné z firem v obci Břidličná na Bruntálsku. Právě tam, zatím z neznámých důvodů, došlo v noci k požáru výrobní haly. Jedenáct jednotek hasičů dostávalo v noci ze středy na čtvrtek požár pod kontrolu více než 7 hodin.

Na výrobní hale došlo primárně k požáru střechy. „Operační středisko hasičů bylo o požáru výrobní linky a střechy haly v areálu firmy informováno ve středu, krátce před desátou hodinou večerní,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Staňte se členy FB skupiny Život v Moravskoslezském kraji a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Do Břidličné vyjely tři profesionální jednotky hasičů z okolních stanic, sedm jednotek dobrovolných hasičů z okolních obcí a také dobrovolná jednotka z nedaleké obce Huzová v Olomouckém kraji.

„Škoda po požáru je vysoká, odhaduje se na 200 miliónů korun,“ řekl dále Kůdela. Naštěstí nebyl během události nikdo zraněn. Ochránit před rozšířením ohně se podařilo také vedlejší výrobní haly ve stejném areálu. Příčina vzniku požáru je dosud v šetření.

Dále na našem webu:

Kauza krokodýla z Ostravy je u konce, zvíře se objevilo na nečekaném místě