Okenní ventilací vlezl do obecního úřadu, kde ukradl nejen trezor

ilustrační foto

RYCHNOVSKO – Sedmatřicetiletý muž , je obviněn z vloupačky do budovy obecního úřadu, kam se vydal v době mezi 22. červencem až 26. červencem tohoto roku. Díky důkladnému vyšetřování policisté zjistili, že toho má muž na svědomí zřejmě ještě více.

Rychnovští kriminalisté podrobně ohledali místo krádeže na obecním úřadě, zajistili stopy a vyslechli svědky. Zloděj ukradl kovový trezor s finanční hotovostí 53 500Kč, notebook a několik razítek. To však není zdaleka všechno, 37letý muž má na svém kontě zřejmě ještě více vroubků, za krádeže elektroniky z bytů, peněženky s finanční hotovostí, nebo třeba nářadí, a to v šesti případech.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

„Muž skončil v policejní cele a nyní bude čekat na soud ve vazbě. Pachatel způsobil svým jednáním celkovou škodu ve výši 132 950Kč. Případ je nadále v šetření,“ říká policejní tisková mluvčí Lucie Konečná. Pokud muži bude prokázána vina, tak mu hrozí až pět let vězení.