Policisté předali na Slovensko migranty, které zadrželi ve Starém Hrozenkově

Foto: Policie ČR

VSETÍNSKO – Devět nelegálních migrantů dnes předali policisté svým kolegům na Slovensko. Cizinci z asijských zemí se na Moravu dostali počátkem července, kdy je hlídka zastavila ve Starém Hrozenkově. Oznámila to krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Muži se do Starého Hrozenkova dostali ve vypůjčené dodávce. Nikdo z migrantů u sebe neměl doklady, které by je opravňovaly k pobytu v České republice. „Po nezbytných úkonech jsme tehdy všech devět osob z asijských zemí transportovali do zařízení pro zajištění cizinců, jelikož jeden z migrantů byl pozitivní na COVID-19 a musel být v izolaci. Dnes v brzkých ranních hodinách jsme všech devět osob na bývalém hraničním přechodu ve Starém Hrozenkově předali v rámci dohody mezi vládou České republiky a Slovenské republiky o předávání a přijímání osob na společné státní hranici slovenským policistům,“ sdělila Javorková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dodávku tehdy řídil čtyřiatřicetiletý cizinec, který s transportem cizinců souhlasil údajně proto, že neměl jiné pracovní příležitosti. „Řidiči, který cizince do České republiky převezl, jsme sdělili podezření z trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice, za což cizinci v případě prokázání viny hrozí až pětiletý trest svobody. Věc jsme předali státnímu zástupci. Bude následovat hlavní líčení před soudem,“ uvedla mluvčí.

„Policisté ve Zlínském kraji vnímají zvýšený nápor v souvislosti s tranzitní nelegální migrací a přizpůsobují tomu výkon služby především každodenními kontrolami vozidel v blízkosti státních hranic se Slovenskou republikou,“ ujistila Lenka Javorková.

Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR