Policisté vyrazili do kempů i k vodě. Upozorňovali především na nebezpečí krádeží

Zdroj: Policie JMK

BRNO, BRNO-VENKOV, BLANSKO, VYŠKOV, ZNOJMO – Prázdniny jsou v plném proudu a na druhou polovinu se můžeme stále ještě těšit. Aby nám nezkazila radost krádež našich věcí, je potřeba být stále obezřetný a nedávat tak šanci zlodějům.

Na toto nebezpečí upozorňovali jihomoravští policisté turisty na Blanensku, Vyškovsku, ale i například u Brněnské či Vranovské přehrady.  Návštěvníkům radili, jak si zabezpečit věci ve stanech, karavanech, v chatkách, ale i při pobytu u vody. V rámci projektu „Bezpečně u vody“ také upozornili na dodržování Zákona o vodách a s tím spojených pravidel a povinností. Oslovení rekreanti obdrželi kromě informačních letáků také drobné dárky a od Českého svazu pivovarů a sladoven nealkoholický nápoj. Projekt Bezpečně u vody navazuje na letní akce typu „Řídím, piju nealko pivo“.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Abychom si u vody užili příjemné chvíle bez starostí, je dobré věnovat pozornost svému zdravotnímu stavu a svým schopnostem a nepřeceňovat své síly, například neskákat v místech, kde to neznáme. „Děti neplavce mějte stále pod dohledem. Pozor bychom si měli dávat i na své věci na břehu, protože zloději bohužel dovolenou nemají. Přejeme všem pohodovou dovolenou bez nepříjemností,“ uvedla policejní mluvčí Alice Musilová.