Špatná zpráva! Uzavírka na Košutce se protáhne o další měsíc a půl

PLZEŇ – Již od dubna tohoto roku se Plzeňáci bohužel musí smířit s omezením dopravy v Karlovarské a Studentské ulici na Košutce u stadionu Kooperativa Arena. Za komplikace může stavba nové okružní křižovatky městského západního okruhu.

Uzavřena je silnice i chodník v úseku od křižovatky s Kotíkovskou až ke křižovatce se Studentskou. Původně uzavírka měla skončit na konci července, bohužel zhotovitel stavby požádal o prodloužení termínu. Ten je nyní stanoven na 19. září 2021. Jedná se o částečnou uzavírku silnice I/20 – Studentská ulice. Uzavřen je levý jízdní pruh ve směru z centra Plzně, a to mezi okružní křižovatkou u nákupního centra a křižovatkou s místní komunikací ulice Studentská. Křižovatka s ulicí Karlovarská bude úplně uzavřena z důvodu výstavby kolektoru vodovodu.Objížďka je stanovena ve směru do centra města po volné části vozovky silnice I/20, ve směru z centra po místní komunikaci ulic Krašovská a Úněšovská.

Výstavbou nové okružní křižovatky jsou též dotčeny linky městské hromadné dopravy č. 27 a 30. Pro linku č. 27 bude nově zřízena v Sokolovské ulici (u křižovatky s Karlovarskou) zastávka Sokolovská, pro linku č. 30 zastávka Hokejová hala (směr Košutka) ve Studentské ulici bude zrušena a nově zřízena provizorní zastávka Sídliště Košutka u křižovatky ulic Úněšovská x Krašovská x Toužimská v Úněšovské ulici, pro linku č. 30 bude zastávka Sídliště Košutka ve vozovce před autobazarem v Krašovské ulici.

Zdroj: plzen.eu