Městská policie Vsetín má po mnoha letech plný stav

Zdroj: město Vsetín

VSETÍN – Po šesti letech podstavů se podařilo zcela naplnit řady městských strážníků. Ti dohlížejí na veřejný pořádek a během roku řeší na tisíce přestupků.

Nyní je v řadách Městské policie Vsetín 24 strážníků spolu s ředitelem a jeho zástupcem.  „Podstav způsobil částečně tehdejší nezájem o toto povolání, částečně pak nikoli jednoduché přijímací podmínky, které uchazeči o pozici strážníka museli splnit, především fyzické a psychické testy,“ uvedl ředitel MP Patrik Pecina. Zvýšený zájem o tuto práci zapříčinila pandemie koronaviru, kdy lidé přišli o práci a hledali stabilní zaměstnání. Přesto musel ředitel řadu uchazečů odmítnout. Buď nesplňovali povinnou maturitu, případně ani sami nevěděli, co práce strážníka obnáší. Momentálně do svých řad městští policisté nikoho nehledají, výhledově však budou odcházet někteří na odpočinek, takže budou stav průběžně doplňovat.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V roce 2020 klesl počet krádeží o více jak polovinu z 329 v roce 2019 na 154 v roce minulém. Bohužel se však lupiči nepoučili, tento stav připisuje ředitel vládním restrikcím, jako je zákaz nočního vycházení či omezený počet lidí v obchodech. Naopak se zvýšil počet přestupků v dopravě, a to z 2861 na 3469. Nejvíce řešili strážníci dopravní přestupky v Smetanově ulici a na Dolním náměstí, kde řidiči neustále nerespektují zákaz zastavení. „Některé přestupky byly řešeny domluvou, u opakovaných hříšníků však nastupovaly pokuty. Samozřejmě záleželo i na chování řidiče při řešení přestupku strážníkem,“ doplnil Patrik Pecina. Nyní, kdy se vše vrací do normálu, přibývá i krádeží či narušování veřejného pořádku a občanského soužití.