Multifunkční hřiště s ledovou plochou v Jeseníku by mělo být hotovo ještě letos

JESENÍK – Myšlenkou nového multifunkčního hřiště s ledovou plochou se vedení města Jeseníku intenzivně zabývá od podzimu 2019, a to ve spolupráci s místní průmyslovou školou, v jejíž blízkosti má vzniknout. Přípravy jsou již hotovy, vlastní stavba by měla začít v srpnu, hotovo by pak mělo být do konce roku.

Impulzem pro vybudování nového multifunkčního hřiště byl špatný technický stav lázeňského kluziště, vysoké náklady na jeho provoz, ale i nefunkční rolba. „Umístění multifunkčního hřiště s ledovou plochou doplňuje další sportoviště v této části města, kde je městská sportovní hala, fotbalová hřiště a městské koupaliště s wellness. Navíc je dobře dostupné, v blízkosti je parkoviště i cyklostezka,“ uvedl Václav Urban, místostarosta města Jeseník. Sportoviště o rozměrech dvacet dva krát čtyřicet pět metrů bude v zimě sloužit jako ledová plocha a v létě se na něm bude možné hrát basket, florbal, volejbal a další míčové sporty.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Záměr výstavby hřiště schválilo zastupitelstvo města v únoru loňského roku. Jeho umístění je v souladu s vypracovanou koncepcí sportovišť na ulici Dukelská. V současné chvíli je vydáno pravomocné stavební povolení záměru a byla zpracována a podána žádost o dotační prostředky. Na výstavbu multifunkčního hřiště s ledovou plochou přispěje částkou jeden milion korun také Olomoucký kraj. V současnosti se již realizuje výstavba nové trafostanice. Vlastní stavba hřiště začne v průběhu měsíce srpna, hotovo by mělo být ještě v tomto roce.