Oheň se rozhořel v rodinném domě v Želechovicích, jeden člověk skončil v nemocnici

Foto: HZS Zlínského kraje

ŽELECHOVICE NAD DŘEVNICÍ – Zranění si vyžádal požár, který v brzkých ranních hodinách zachvátil rodinný dům v Želechovicích nad Dřevnicí. Zasažen byl suterén i první patro. Škody se vyšplhaly na 1,5 milionu korun.

Tři jednotky hasičů vyrazily na místo krátce před půl pátou. „Hoří v suterénu domu a požár zasáhl i první patro. Požár je hašen pomocí jednoho útočného proudu vody. Dům je odvětráván s pomocí přetlakového ventilátoru,“ informoval mluvčí hasičů Roman Žemlička.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

V době příjezdu byl jeden člověk na balkóně domu. „Osoba musela být zachráněna vnitřkem budovy s pomocí evakuační masky. Velitel zásahu si vyžádal příjezd Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje,“ sdělil Žemlička. Zraněný člověk pak byl převezen do nemocnice.

Hasiči vyklidili sklepní prostory, termokamerou zkontrolovali teploty stavebních konstrukcí a hledali skrytá ohniska hoření. „Požár poškodil vybavení v suterénu, dva motocykly, poškodil stavební konstrukce. Došlo k zakouření vnitřních prostor a znečištění stěn. Příčinou vzniku požáru je technická závada na prodlužovacím kabelu elektro,“ uvedl Žemlička.

Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje
Foto: HZS Zlínského kraje