Prostor kolem rybníka si vyžádal důležité změny

Foto: Oficiální www města Dvůr Králové nad Labem

TRUTNOVSKO – Občané upozornili na špatný stav hráze rybníka, ten se proto v posledních týdnech dočkal nezbytných úprav. Ty se netýkaly jen hráze samotné, ale i přilehlého prostoru. V plánu je ještě instalování laviček kolem vodního toku.

Loni občané města Dvůr Králové nad Labem upozornili na špatný stav hráze Podharťského rybníka, ta musela být opevněna a zpevněna. Prostor kolem rybníka musel být také upraven a byly vybudovány tzv. hmyzí hotely. Jejich cílem je nahradit přirozené prostředí dřevěnými domečky s přírodním materiálem, které hmyzu poskytují bezpečný úkryt. Rybník mají od letošního roku ve správě městské lesy. „Již jsme vyřezali plevelné dřeviny a vedle hráze jsme umístili hmyzí hotel a na dva stromy hmyzí domky. V další fázi bychom rádi osázeli okolí hmyzího hotelu rostlinami pro podporu atraktivnosti hotelu pro hmyz a popřípadě umístili k rybníku i nějaké lavičky. Začneme také pracovat na informační tabuli, kde se návštěvníci dočtou více o historii místního rybníka,“ říká za městské lesy Petr Kupský.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.