Video: Policista navštívil příměstský tábor, kde mu děti ukázaly základy sebeobrany

foto: Policie ČR

JIČÍNSKO – Na výjimečný tábor, který je zaměřen na sebeobranu dětí, byl pozván policista z oddělení tisku a prevence. Neváhal a zavítal tak mezi děti do prostor tělocvičny místního spolku v Hořicích. Při své návštěvě ukázal dětem policejní výzbroj a výstroj a nejen to.

„Účastnící tábora hned na začátek předvedli ukázkovou rozcvičku na protažení těla. Poté již přišla na řadu tematická přednáška se zaměřením na otázky spojené s trestní odpovědností a legislativou sebeobrany,“ říká policejní mluvčí Aleš Brendl. Policista při svém povídání, kladl především důraz na vysvětlení pojmů krajní nouze, nutná obrana a oprávněné použití zbraně.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Děti samozřejmě lákalo prohlédnout si a vyzkoušet výzbroj a výstroj policistů. Hodně velký zájem byl o praktickou ukázku používání pout. Preventista také prezentoval a vysvětlovat práci jednotlivých složek Policie ČR. Děti se také s radostí podívaly na film, který představil a ukázal služební kynologii a hipologii.

„Závěrem se patří poděkovat všem instruktorům a lidem, kteří se na úkor svého volného času věnují dětem. Svojí aktivitou se snaží dostat je od počítačů a virtuálního světa s cílem připravit je na skutečný reálný život, který bohužel chyby neodpouští,“ dodává mluvčí.