Zfetovaný muž se vloupal do domu v místní části Olomouce, jeho majitelku zavraždil

OLOMOUC – Policie dnes informovala o vraždě, která se ve středu stala v olomoucké místní části Nedvězí. Pachatel v noci vnikl do domu s úmyslem krást. Policisté ráno přijeli prověřit vloupání, přitom našli 84letou majitelku domu bez známek života.

Ve středu 28. července v brzkých ranních hodinách přijala policejní tísňová linka oznámení o možném vloupání do rodinného domu v olomoucké místní části Nedvězí. Po příjezdu na místo policejní hlídka při prvotním ohledání místa v jednom z pokojů našla čtyřiaosmdesátiletou majitelku bez známek života. Vše nasvědčovalo tomu, že seniorka zemřela násilnou smrtí. Případ si proto okamžitě převzali krajští kriminalisté. Provedli důkladné ohledání místa činu a zajištění stop. Podrobně analyzovali získané informace a tentýž den odpoledne zadrželi muže, kterého podezřívali ze spáchání tohoto činu. Zadržený muž zprvu popíral jakoukoli spojitost s úmrtím ženy. Postupem času se však pod tíhou důkazů k činu doznal.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Z dosavadního šetření zatím vyplynulo, že obviněný do domu vnikl v noci na středu 28. července, a to s úmyslem krást a že čin pravděpodobně spáchal po předchozím užití drog. „Majitelku nejprve fyzicky napadl a vzápětí ji rdoušením a škrcením usmrtil. Dům pak ještě delší dobu prohledával. Teprve poté, co jej vyrušil syn majitelky, který se náhodou probudil, z místa utekl a ukryl se v sousedním, zatím neobydleném domě,“ uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová. Na základě zjištěných skutečností, po velmi detailním a důkladném rozpracování případu, kriminalisté již v průběhu dopoledne odhalili identitu pachatele a vyhlásili po něm pátrání. V odpoledních hodinách se pak muže podařilo v jeho úkrytu vypátrat. Kriminalisté pachatele, který si byl patrně vědom bezvýchodnosti své situace, nalezli na místě s řeznými ranami na těle. Poté, co mu byla poskytnuta nezbytná první pomoc, byl ošetřen ve Fakultní nemocnici Olomouc a následně umístěn do policejní cely.

Kriminalisté podali krajskému státnímu zástupci podnět k vydání návrhu na vzetí muže do vazby. Čtyřicetiletý muž je obviněný ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda, kterého se dopustil v úmyslu získat pro sebe majetkový prospěch a ženu navíc usmrtil zvlášť trýznivým způsobem. „V případě prokázání viny a odsouzení mu hrozí trest odnětí svobody na patnáct až dvacet let nebo výjimečný trest,“ doplnila Šafářová. Sousedům a pozůstalé rodině poskytuje psychologickou podporu policejní psycholožka.