Srážka vlaků u Němčic: dva zranění, škody za miliony!

OLOMOUCKÝ KRAJ – Železniční neštěstí bez obětí na životech. U Němčic nad Hanou se v sobotu odpoledne srazily dva vlaky. Přestože škody jsou do milionů, naštěstí došlo ke zranění pouhých dvou osob.

Ke kolizi osobního vlaku, jedoucího z Prostějova do Nezamyslic, a lokomotivní soupravy došlo o půl druhé odpoledne. Na místě zasahovaly všechny složky záchranného sboru. „Při střetu došlo k poškození a vykolejení osobních vozů. Zraněny byly dvě osoby. Pět dalších lidí a personál vlaku bylo nutno evakuovat,“ sdělil mluvčí hasičů Radek Buryánek s tím, že na místě nehody zasahovalo sedm jednotek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Přestože hrozivě vypadající srážka předpokládala vyšší počet zraněných, zasahující letecká záchranná služba a posádka sanity z Prostějova nakonec v místě nehody ošetřila jen dvě osoby.  „Šlo o strojvedoucího, který utrpěl úraz hlavy s otřesem mozku a cestujícího z osobního vlaku, muže středního věku, který utrpěl pohmoždění hrudníku.  Oba pacienti byli následně transportováni do nemocnice k dalšímu dovyšetření,“ informovala mluvčí záchranářů Lucie Mikisková.

Do terénu ihned vyrazila Drážní inspekce, která bude vyšetřovat příčinu kolize. Na trati je provoz stále zastaven. Jeho obnova se předpokládá na neděli, od 17.00 hodin.