Dřívější penze pro záchranáře, policisty i hasiče!

Lékař Milan Brázdil

OLOMOUCKÝ KRAJ – Dobrá zpráva pro zaměstnance složek integrovaného záchranného systému. Díky pozměňovacímu návrhu k důchodovému zákonu budou moci odejít do předčasného důchodu po dvaceti odsloužených letech, a to až pět let před důchodovým věkem, aniž by se jim důchod snižoval.

Možnost odejít do předčasného důchodu bez sankcí se bude týkat všech složek IZS, tedy nejen těch základních – hasičů, zdravotních záchranářů, policie, požárníků, ale i městských policistů, horské služby nebo záchranářů Červeného kříže.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Je to super, jsem za to moc rád. Je to pomoc těm, kteří díky své náročné službě ztratili fyzické a psychické schopnosti pro výkon profese. A je to i jakási forma poděkování všem, kteří s nasazením vlastního života a zdraví zachraňují životy, zdraví, majetek a pomáhají při fyzicky i psychicky náročných zásazích, jako jsou požáry, průmyslové havárie, autonehody, živelné pohromy a další mimořádné události. Vím, o čem mluvím. Za třicet let služby jsem s helikoptérou spadl třikrát, kyčle už mám obě ocelové. A také doufám, že tento benefit zvýší zájem o práci ve složkách IZS,“ říká známý olomoucký lékař Milan Brázdil.

„Předčasný důchod je jen možnost, ne povinnost. Kdo ještě má síly, bude pomáhat dál. Za to všem kolegům v integrovaném záchranném systému moc děkuji,“ dodává Brázdil. Až o pět let dřívější penze má ještě více zatraktivnit tato náročná povolání.