Festival Bundy Zelený přinesl zlínskému onkocentru přes čtvrt milionu korun

Foto: KNTB

ZLÍN – Návštěvníci, organizátoři a partneři charitativního festivalu Bundy Zelený mají být na co hrdí. Svátek country hudby s hvězdným obsazením vynesl zlínskému onkologickému centru 253 tisíc korun. Rekordním výtěžkem tak vzdali holt nedávno zesnulému bardovi Františku Nedvědovi.

Přátelé country hudby si užívali neopakovatelnou atmosféru na tradičním místě v Zádveřicích u Zlína. Na pódiu se vystřídali hvězdní interpreti od Malina Brothers přes Vojtu Kiďáka Tomáška, Honzu Vančuru až po Vojtu Nedvěda. Ten velmi emotivně zavzpomínal na svého nedávno zesnulého otce Františka Nedvěda. Společně zazpívanými hity mu spolu s účastníky odeslali pozdrav do hudebního nebe.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Organizátoři festival uspořádali bez jakéhokoliv nároku na odměnu. „I když je pro nás finančně velmi náročné zajistit festival po programové stránce, protože musí být stále dotován, jeho hlavní smysl, pomoc pacientům Komplexního onkologického centra KNTB, se nám opět podařilo splnit. Zlínskou onkologii podpoříme v historii festivalu rekordní částkou ve výši 253 tisíc korun,“ řekl hlavní pořadatel festivalu Mirek Duroň. Tak vysoké částky se podle něj podařilo dosáhnout díky finančním darům dlouhodobých partnerů, velmi atraktivní tombole od sponzorů, ale především úžasné partě lidí.

Finance se použijí v rámci projektu Pomáháme onkologii na zvýšení komfortu pacientů, kteří prožívají nelehké období svého života. „Vzhledem k tomu, že na onkologii nikdy nebude dostatek peněz, jsme všichni velmi rádi za letošní úspěšný ročník. A jsme samozřejmě připraveni dále pomáhat,“ dodal Marek Šikula, jeden ze zakladatelů projektu Pomáháme onkologii a spoluorganizátor akce.

Foto: KNTB
Foto: KNTB
Foto: KNTB
Foto: KNTB