Olomoucká arcidiecéze má pět nových kněží

foto: František Ingr, Člověk a víra

OLOMOUCKÝ KRAJ – Nových kněží je v posledních letech jako šafránu, nově se této církevní službě zaslíbilo pět mladých mužů. Z rukou arcibiskupa Jana Graubnera přijali svěcení pro působení v olomoucké arcidiecézi.

Muži, kteří svůj život v celibátu zasvětili Bohu, mají od šestadvaceti do jednatřiceti let. První z kněží bude sloužit jako kaplan v Rajnochovicích, druhý v Přerově, třetí v Holešově, další ve Valašských Kloboukách a Strání.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Jako kněží se máme dělit o to, co vám Bůh dal zakusit. Máte přitahovat ne k sobě, ale ke Kristu a do společenství jeho církve,“ zdůraznil ve své homilii svěcencům arcibiskup Jan Graubner.

Římskokatolická církev se v posledních letech potýká s úbytkem věřících, podle statistik klesl oproti roku 2001 jejich počet až o 40%. Církev se snaží tendenci zvrátit, jít s dobou a být otevřená i pro mladou generaci.