Po roce opět vzlétnou nad Plumlovem balóny

PROSTĚJOVSKO – Nebe nad Plumlovem a okolí zaplní horkovzdušné balóny. Stane se tak v rámci oblíbené akce, která letos startuje v kempu Žralok 5. srpna. Během víkendu balóny odstartují nejméně čtyřikrát, vždy ráno a večer.

Pořadatelsky akci zaštiťují Balony Kuča. V minulosti balonovou fiestu pořádali na Bouzově, z důvodu covidu se ale rozhodli pro komornější akci opět na Plumlově. V pátek v podvečer bude pro veřejnost probíhat i doprovodný kulturní program.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Jedním ze startovacích míst budou i Kolářovy sady. “Pro letošní rok město Prostějov jedná s organizátory o možném startu balonů také přímo z Kolářových sadů. Vypadá to, že by se start mohl podařit v pátek šestého srpna, a to buďto v ranních či večerních časech. Podle organizátorů by mohl foukat ten správný vítr potřebný pro start balonů, ale více informací budeme znát až v průběhu týdne. Doporučuji tedy Prostějovanům sledovat webové stránky města Prostějova či sociální sítě, protože o přesném startu a vývoji situace budeme informovat právě tam,” říká náměstkyně primátora Milada Sokolová.