Policisté v Brodě zadrželi šestnáctiletého mladíka. Byl opilý, a navíc na útěku

Ilustrační foto

HAVLÍČKŮV BROD – Opilého mladíka, který minulý týden utekl ze zařízení pro mládež, dopadli v sobotu havlíčkobrodští policisté. Dechová zkouška ukázala přes dvě promile alkoholu. Hoch skončil na záchytce a poté si jej převzali pracovníci výchovného zařízení.

Policisté v Havlíčkově Brodě byli v sobotu 31. července před jednou hodinou ráno přivoláni k řece, kde podle telefonického oznámení řádil agresivní, opilý mladík, který chtěl skočit do vody. „Před hlídkou, která na místo vyjela, se snažil utéct. Policisté zjistili, že se jedná o šestnáctiletého mladíka, po kterém bylo vyhlášeno pátrání, neboť o pár dní předtím utekl ze zařízení pro mládež,“ informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Při dechové zkoušce policisté mladíkovi naměřili více než dvě promile alkoholu. „Po vyšetření lékařem policisté mladistvého chlapce odvezli na protialkoholní záchytnou stanici a po vystřízlivění si ho převzalo příslušné zařízení pro mládež,“ dodala Jana Kroutilová. Policisté nyní zjišťují, jak se hoch k alkoholu dostal. Případ šetří pro podezření ze spáchání přestupku.