Slovák brutálně zkopal seniora, protože mu připomínal satana

Ilustrační foto

BRNO – Psychicky labilní muž původem ze Slovenska nelidsky napadl čtyřiašedesátiletého muže, který seděl na lavičce. Jeho útok nejspíš zapříčinil i alkohol, kdy nadýchal téměř 1,5 promile.

Kolemjdoucí se obrátili na strážníky městské policie poté, co byli svědky situace, kdy osmatřicetiletý muž z ničeho nic začal napadat staršího muže. Nejprve ho zkopal, když senior upadl z lavičky na zem, pokračoval v bití. Poté utekl. Jelikož zraněný muž krvácel z obličeje, strážníci k němu zavolali zdravotníky. I přes svůj zdravotní stav dokázal věcně popsat situaci a jeho známý poskytl přesný popis útočníka. Dodal také, že ho mladík napadl proto, že prý zaútočil na jeho děti a chtěl je zabít. Toto nařčení se však dle slov důchodce nezakládalo na pravdě.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Několik hlídek poté prohledalo park na Moravském náměstí a nakonec podezřelého Slováka našlo. K brutálnímu útoku se přiznal a seniora označil za satana, který ubližuje dětem a vydloubává jim oči. „Jelikož naměřená hodnota alkoholu byla 1,42 promile a po rozhovoru se zdravotníky strážníci usoudili, že muž má psychické potíže, byl převezen do psychiatrické nemocnice,“ upřesňuje tiskový mluvčí Jakub Ghanem. Pro důvodné podezření z trestného činu byl případ předán republikové policii.