Traktorista přehlédl motorkáře, teď má na krku paragrafy

foto PČR

UNIČOVSKO – V pátek 30. července odpoledne došlo na Uničovsku k vážné dopravní nehodě. Traktorista přehlédl při odbočování motorkáře a ten skončil pod koly traktoru. Traktorista je nyní podezřelý z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.

V pátek 30. července kolem půl čtvrté odpoledne došlo a silnici mezi Pasekou a Komárovem na Uničovsku k dopravní nehodě traktoru a motorky. „Podle prvotních informací měl 37letý traktorista při odbočování vlevo ze silnice na polní cestu ohrozit za sebou jedoucího motocyklistu. Ten jel v levé části vozovky, a to z důvodu předjíždění před sebou jedoucích vozidel,“ formovala policejní mluvčí Petra Vaňharová. Došlo ke kolizi, při které 29letý motorkář narazil do přední částí přívěsu traktoru, pod kterým zůstal zaklíněn. Se svými zraněními byl letecky transportován do Fakultní nemocnice Olomouc. Na místě provedená vyšetření vyloučila u řidiče traktoru alkohol a drogy za volantem. Způsobená škoda nebyla dosud vyčíslena. Traktorista má nyní na krku trestní stíhání, je podezřelý z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Hrozí mu šest měsíců až čtyři roky za mřížemi nebo peněžitý trest.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .