V neděli kdosi zapomněl peníze v bankomatu. Co v takové situaci dělat a nedělat?

PRAHA – V nedělním odpoledni objevila hlídka policistů zapomenuté peníze v bankomatu ve Vodičkově ulici v centru Prahy. Hotovost policisté předali provozovateli bankomatu. Pokud si však takové peníze ponecháte, můžete spáchat přestupek či dokonce trestný čin.

V neděli, pět minut po půl třetí hodině odpoledne, nalezla hlídka oddělení Metro v bankomatu zapomenutou finanční hotovost,“ uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Hotovost se nacházela v bankomatu umístěném ve Vodičkově ulici v centru Prahy. „Policisté hotovost zajistili a předali provozovateli bankomatu,“ upřesnila mluvčí.

Policisté apelují na veřejnost, aby při výběru hotovosti z bankomatů byli obezřetní, protože se zdaleka nejedná o ojedinělou událost. Pokud se vám taková věc stane, zachovejte hlavně chladnou hlavu. Vraťte se k bankomatu a transakci reklamujte. Pokud mezitím již někdo hotovost odnesl, kontaktujte policii. V případě, že si někdo takovou hotovost přivlastní a neodevzdá ji, dopouští se, podle hodnoty peněz, přestupku proti majetku, ale i trestného činu zatajení věci.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.