V Prostějově měl premiéru Fotbalový skřítek

PROSTĚJOV – Fotbalový skřítek aneb Prostějované sobě. Prvotinu amatérského filmu z prostředí fotbalu, ve kterém hrají občané Prostějova z masa a kostí, zhlédli čtyři stovky diváků. Premiéra se konala na Velodromu poslední červencovou sobotu, čtyři roky po natáčení.

Děj filmu Fotbalový Skřítek je zasazen do vesničky Trpenovice, vesničky tak malé, že ji nenajdete ani na mapě. Místní se rozhodli po několikaleté pauze obnovit fotbalový tým. Ten však provázejí porodní bolesti a tou největší je absence trenéra, ba co víc, týmu reálně hrozí sestup do nižší soutěže. Předseda týmu se rozhodne oslovit trpenovického rodáka a bývalého hráče Michala Skřítka. A jak se nový trenér své role zhostí? To se nechte překvapit!

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Všichni herci neherci hráli bez nároku na honorář. V hlavních rolích se představil Lukáš Kameníček, Michal Grepl, Lukáš Sluka, Jakub Hyndrich, Marcel Zabloudil, Ondřej Štuller a Martina Smékalová. Jednalo se o výběr, jenž mísí ochotníky z prostějovského divadla Point s takzvanými „herci z lidu“, jak tuto kategorii Lukáš Sluka vtipně nazval.

Film se natáčel na Prostějovsku v rozmezí května až října 2017. Následně se stříhalo, dabovalo, dobarvovalo. Pak ale vstoupil do hry covid a celou slávu odložil až do dnes. Volba domovské základny padla na fotbalové hřiště ve Vrahovicích, kde byly pro natáčení využity i prostory zázemí místního fotbalového klubu. Dále se natáčelo na hřišti ve Vícově a Výšovicích. Z epizodních lokalit je třeba zmínit Kavárnu Atrium, stáje v Mostkovicích.