Žena vypila litr vína a spadla do Svratky, z ní ji museli strážníci vytáhnout kladkostrojem

Foto: MP Brno

BRNO – Strážníci městské policie řešili v minulém týdnu případ ženy, která se po vypití litru vína zřítila ze srázu nedaleko Kamenomlýnského mostu. Aby ji dostaly v pořádku nahoru, musely hlídky sestrojit kladkostroj.

Při procházení Veslařskou ulicí si náhodný kolemjdoucí všiml těla, které leželo v řece. Do té se zřítila šestašedesátiletá žena poté, co si chtěla za zábradlím odskočit na toaletu, skutálela se ale ze srázu. Na místo dorazila hlídka pořádkové jednotky, která se k ženě musela slanit. Z karabin, lan a kladek sestrojila kladkostroj a z velmi příkrého svahu tak zraněnou vytáhla. Byla ušpiněná, ale ujišťovala své zachránce, že nepotřebuje ošetřit. Přiznala se také, že vypila alkohol, podle jejích slov si dala jedno víno. Pak dodala, že tím myslela litr vína. „Na místo dorazili zdravotníci, kteří ženu ošetřili a s bolestmi nohou a odřeninami ji přepravili do nemocnice,“ uzavírá tiskový mluvčí Jakub Ghanem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.