Zloděj přes noc ukradl z auta nářadí za 40 tisíc korun

Foto: Policie ČR

HOLEŠOVSKO – Čtyřiatřicetiletý muž z Holešovska doplatil na to, že v autě zaparkovaném před domem nechal odložené nářadí. To totiž přilákalo dosud neznámého zloděje. Pachatel během noci způsobil škodu za bezmála 63 tisíc korun.

Muž ve čtvrtek odpoledne zaparkoval auto značky Ford Galaxy před svým domem, uzamkl ho a šel domů. Ráno ho ale čekalo nepříjemné překvapení. „Zjistil, že dveře řidiče v okolí zámku jsou poškozené a uvnitř auta chybí pracovní nářadí za bezmála čtyřicet tisíc korun. Zloděj si odnesl elektrické kladivo, tři AKU baterie, elektrický rázový utahovák, elektrickou úhlovou brusku a sadu titanových vrtáků. Poškozením dveří majiteli vznikla škoda za dvacet tři tisíc korun,“ popsala policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Případ nyní vyšetřují holešovští policisté. „Po odcizených věcech i pachateli, který se dopustil trestných činů krádež a poškození cizí věci, pátráme. V případě dopadení mu hrozí až dva roky vězení,“ dodala Simona Kyšnerová.