Zloději si z chatky nestihli nic odnést. Překvapila je policie

ilustrační foto

JIHLAVA – Dva zloděje, kteří se vloupali do zahradní chatky, chytili přímo při činu jihlavští policisté. Za to, že se majiteli nic neztratilo, může náhodný svědek, který policisty zavolal. Oba muži jsou nyní podezřelí z trestného činu.

K vloupání došlo v neděli 25. července kolem poledne v zahrádkářské kolonii v Jihlavě. „Muži vnikli na oplocený pozemek, kde se za použití násilí dostali do objektu, který prohledali. Pohybu podezřelých si ale všiml náhodný svědek a přivolal policii,“ uvedla policejní mluvčí Stanislava Rázlová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Na místo okamžitě dorazila policejní hlídka, která oba muže zadržela. Díky rychlému zásahu se z chatky nic neztratilo, majiteli vznikla pouze škoda na poničených dveřích. „Policisté na základě shromážděných důkazů sdělili mužům ve věku dvaatřicet a čtyřiatřicet let podezření z pokusu přečinu krádeže spáchané ve spolupachatelství,“ dodala Stanislava Rázlová. Policie případ řeší ve zkráceném přípravném řízení.