Manželský pár přišel o více než 7 milionů korun, kvůli falešným kapitálovým investicím

ilustrační fotografie

NÁCHODSKO – Od včerejšího dne zahájili policisté trestní stíhání neznámého pachatele z podvodu. Manželům se rozplynula vidina lehce získaných peněz z kapitálového vkladu a nyní jim zbyli dluhy a oči pro pláč.

Jak dnes sdělila policejní tisková mluvčí Lucie Konečná, k podvodu mělo dojít v období od ledna 2015 do listopadu 2019. V této době 66letý muž naposílal na bankovní účty vedené v zahraničí peníze s vidinou lehkého zhodnocení financí. „O možnosti lehkého zhodnocení financí prostřednictvím kapitálového vkladu mu řekl přítel, který byl v té době trestně stíhán a následně pravomocně odsouzen,“ říká mluvčí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Policisté zjistili, že si manželé půjčovali peníze u bankovních a nebankovních společností, kde byli nuceni také zastavit svou nemovitost. Vyšetřování ukázalo, že měla být manželům způsobena škoda přesahující 7 milionů korun. „Dosud nedošlo ani ke zhodnocení vložených finančních prostředků, ani k jejich navrácení. V případě prokázání viny hrozí pachateli za zločin podvod trest odnětí svobody až na dobu 8 let,“ dodává mluvčí.