Mladá žena z Jesenicka vyráběla a užívala pervitin, její starší komplic ho užíval a distribuoval

ilustrační foto Pixabay

JESENICKO – Policejní komisař zahájil trestní stíhání 25leté ženy a 48letého muže z Jesenicka, kteří jsou obvinění z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Kriminalisté na případu pracovali několik měsíců, aby zaznamenali trestnou činnosti této dvojice.

V březnu letošního roku se dvojice vydala do Polska, kde nakoupili léky obsahující pseudoefedrin. V lékárnách nakoupili téměř 400 tablet různých značek. Léky ještě na polské straně v lese vyloupali z originálních obalů a poté převezli do České republiky. „Po odečtení ztrát při výrobě by mohli z těchto tablet vyrobit cca 15,5 g pervitinu,“ objasnila policejní mluvčí Tereza Neubauerová. Obviněná žena pak minimálně od března do července v místě svého bydliště a v okolí Jeseníku opakovaně vyráběla metamfetamin, který jednak sama užívala, ale také ho poskytla svému 48letému komplici jako odměnu za pomoc při nákupu a dovozu léků z Polska. Ten si pervitin obstarával i u dalších osob. Drogu užíval jak sám, tak ji prodával dalším uživatelům drog.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Ani pro jednoho z obviněných není toto první prohřešek. Oba dva byli v minulosti již pravomocně odsouzeni ze spáchání stejného přečinu respektive zločinu. V případě uznání viny jim nyní hrozí dva roky až deset let za mřížemi.