Na přejezdu v Jihlávce vjelo auto pod vlak. Vážně zraněného řidiče museli vyprostit hasiči

Foto: HZS Kraje Vysočina

JIHLAVA – Vážná dopravní nehoda ochromila dnes ráno provoz na trati Jihlava – Veselí nad Lužnicí. Na železničním přejezdu v Jihlávce došlo ke střetu osobního auta s vlakem. Řidič auta skončil s vážným zraněním v nemocnici. Provoz na trati byl po nehodě zastaven.

Železniční nehoda se stala v úterý 3. srpna krátce před sedmou hodinou ráno v obci Jihlávka na Jihlavsku. „Řidič vozidla Škoda Fabia vjel na železniční přejezd v době, kdy zde projížděl osobní vlak a došlo ke střetu,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Řidič osobního vozu utrpěl při nehodě vážné zranění. „Z vozidla hasiči vyprostili zaklíněnou zraněnou osobu a předali ji do péče posádky záchranné služby. V době nehody cestovalo ve vlaku deset cestujících, nikdo z nich se nezranil,“ doplnila mluvčí krajských hasičů Petra Musilová.

Dechová zkouška strojvedoucího vlaku vyloučila, že by před jízdou pil alkohol. „U řidiče vozidla vzhledem k jeho zraněním nebylo možné dechovou zkoušku provést, byl nařízen odběr krve,“ dodala Jan Kroutilová. Provoz na trati 225 byl po nehodě zastaven. Pro cestující z vlaku byla zajištěna náhradní autobusová doprava. Dopravní nehodu policisté šetří.

Foto: HZS Kraje Vysočina
Foto: HZS Kraje Vysočina