OBRAZEM: Nový chodník v parku Míru v Litovli je hotový asi o dva týdny dříve

LITOVEL – Oblíbená lokalita u dětského a dopravního hřiště v parku Míru nedaleko centra Litovle se dočkala nového chodníku. Původní chodník z litého betonu byl již delší dobu v dezolátním stavu, proto město nechalo chodník opravit.

Hlavní trasa nového chodníku, který má šířku 3 metry, kopíruje původní betonový. Nově byla vybudována druhá trasa chodníku, která spojuje průchod hradbami ze Švédské uličky a křižovatku u Švédské desky, tato cestička má šířku 1,5 metru. Povrch je proveden z litého materiálu s vymývaným povrchem. V návaznosti na architektonickou studii je část chodníku (asi 12 metrů) vydlážděna na dvou místech mozaikou – při vstupu z ulice 1. Máje a dále pak u napojení do Švédské uličky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line .

Zároveň byl předlážděn a zpevněn prostor 48 metrů čtverečních z žulové kostky a osazeny nové obrubníky v místě napojení na ulici Čihadlo u dětského dopravního hřiště. V parku bylo dále umístěno pět nových laviček a odpadkové koše. „Podél chodníků byla zaseta nová tráva, která však potřebuje pár týdnů, než na ni bude možné vstupovat, proto žádáme rodiče a návštěvníky parku, aby byli ohleduplní a na nově osetá místa nevstupovali,“ uvedlo město na svém webu. Nově osetá místa jsou označena cedulemi. Město také upozorňuje, že celá lokalita je monitorována kamerovým systémem.

Starý chodník byl uzavřen 31. května a uzavírka měla trvat až do 15. srpna. Nový chodník je tak zprovozněn asi o čtrnáct dnů dříve. Celkové náklady stavby byly zhruba 1,5 milionu korun bez DPH.