Opilý muž bez řidičáku kličkoval večerním Brnem

Ilustrační foto

BRNO – Hlídka městské policie řešila případ osmapadesátiletého muže, který se zákazem řízení a pod vlivem alkoholu nezvládal jízdu na Moravském náměstí. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu.

Řidič fabie nebyl schopný rozjet se na zelenou, když se mu to konečně podařilo, kličkoval Kounicovou ulicí a střídavě u toho sešlapoval brzdu a plyn. Této situace byli svědky strážníci, kteří se rozhodli muže zastavit pomocí modrých výstražných světel. Jejich pokynu však muž uposlechl až v Tučkově ulici. Jakmile vystoupil z vozidla, kolem se nesl odér alkoholu. Řidič předložil pouze občanský průkaz, jelikož ten řidičský prý u sebe neměl.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Na dotaz, jestli něco pil, odvětil, že měl půl litru moravského mléka, tedy vodky, který proložil čtyřmi pivy. Nadýchal 2,15 promile. „Případ si převzala republiková policie, která potvrdila, že muž má zákaz řízení na několik let,“ uzavírá tisková mluvčí Markéta Skřivánková.