Prohlédněte si rarity na výstavě masožravek!

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Chcete si rozšířit svou sbírku masožravých rostlin, začít je pěstovat, nebo jen obdivovat jejich důmyslné lapací mechanismy? Pro vás všechny připravilo Jihočeské muzeum prodejní výstavu Masožravky na terase, která představí rostliny z jihovýchodní Asie, Afriky i Austrálie. Pořídit si můžete i mrazuvzdorné odrůdy a chybět nebudou ani rarity.

Na prodejní výstavě najdete desítky druhů masožravých rostlin, pocházející z různých klimatických pásem celého světa. K vidění budou například láčkovky z tropického deštného lesa jihovýchodní Asie, subtropické rosnatky z Afriky, nebo třeba z Austrálie. Uvidíte i mrazuvzdorné masožravky, které dokážou bez problémů přežívat naše zimy na venkovním stanovišti. Nebudou chybět ani „masožravkářské rarity“, jako například vzácné rostliny rodu Heliamphora či Roridula.

Vydejte se obdivovat důmyslné lapací mechanismy, které masožravky využívají k lapení kořisti a díky nimž jsou považovány za opravdové rostlinné dravce. Vernisáž výstavy Masožravky na terase začíná v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích 6. srpna v 16 hodin a dále bude výstava přístupná do 15. srpna.