Recidivistovi se zachtělo dámských kalhotek, nastrkal si je za trenýrky a hodlal zmizet z obchodu

Ilustrační foto

BRNO – Strážníci městské policie v úterý před polednem v prodejně na náměstí Svobody řešili neobvyklou krádež. Muž si tam vyhlédl dámské kalhotky, platit za ně ale nehodlal, nastrkal si je proto za trenýrky a snažil se opustit prodejnu.

Personál obchodu sledoval dva zákazníky, kteří mu přišli povědomí. Nabyl dojmu, že se jedná o stejné osoby, které již v minulosti v jeho prodejně kradli, nenápadně je proto pozoroval a mezitím vytočil linku 156. Jeden z mužů zamířil do kabinky, druhý se snažil spěšně opustit území. To už ale na místě byla hlídka, která ho vyzvala, aby nikam neodcházel. Muž se v kabince zdržoval velmi dlouho a za závěsem se ozývalo praskání plastu. Když vyšel ven, za trenýrkami měl nastrkané troje dámské kalhotky i s ramínky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Dalších sedm kusů dámského spodního prádla leželo na zemi a mělo utrhané čipy. Celková škoda se tak vyšplhala na 1900 korun. „Ani jeden z mužů u sebe neměl doklady, hlídka je proto předvedla na nedaleké oddělení republikové policie. Případem se bude zabývat správní orgán jako majetkovým přestupkem,“ uzavírá tiskový mluvčí Pavel Šoba.