Šla do práce a v řece uviděla utopeného muže. Policie pátrá po jeho totožnosti

ilustrační foto: Policie JMK

BRNO – Brněnští kriminalisté se od července letošního roku zabývají případem utonulého muže. Toho spatřila v řece Svitavě pod Obřanským mostem náhodná svědkyně při cestě do práce.

Tělo bylo zachycené v naplavených větvích. Z řeky jej museli vynést policejní potápěči. Podle dosavadního vyšetřování nic nenasvědčuje tomu, že by muž zemřel násilnou smrtí. Policistům se však stále nedaří zjistit totožnost utonulého. Proto se s žádostí obrací na veřejnost. Zemřelý muž je ve věku okolo padesáti let, bílé pleti, hubené až podvyživené postavy, výšky 175 až 180 cm. Muž má hnědé prošedivělé vlasy a vousy. Oblečen byl v tričku tmavě zelené barvy s bílými nápisy UNICA a v zelených maskáčových kalhotách. „Podle zanedbaného vzhledu se kriminalisté domnívají, že utonulý může být z komunity lidí bez domova. Poznatky k totožnosti muže přivítáme na lince 158,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

zdroj: Policie JMK