V restauraci napadl cizinec půllitrem dalšího hosta, na místo musela záchranka

foto: Policie ČR

RYCHNOVSKO – Policisté chvátali, krátce po půlnoci, do restaurace k nahlášenému konfliktu mezi dvěma hosty. Dvakrát trestaný čtyřiatřicetiletý cizinec v ní napadl půllitrem o tři roky mladšího muže. Ten potřeboval, před příjezdem zdravotnické záchranné služby, poskytnout od ostatních hostů první pomoc.

Jak dnes potvrdila policejní tisková mluvčí Iva Kormošová, k události došlo uplynulou neděli. „Přivolaná hlídka podezřelého 34letého muže z útoku pocházejícího z jiné země Evropské unie na místě zadržela, podrobila dechové zkoušce s výsledkem 2,2 promile alkoholu a převezla na protialkoholní záchytnou stanici,“ říká mluvčí.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Po vystřízlivění byl muž obviněn ze zločinu těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu. Vyšetřovatel mu klade za vinu, že po hádce s dalším hostem, ho udeřil půllitrem, který o něho rozbil a kterým ho pořezal. Policisté si cizince v rejstříku pořádně proklepli a zjistili, že byl v minulosti již dvakrát trestán za násilnou trestnou činnost. Jelikož by bylo možné, že by se cizinec mohl před spravedlností skrývat, nebo se trestnímu řízení vyhýbat, tak byl policisty podán podnět státnímu zástupci o vzetí muže do vazby. Tam také dnes cizinec putoval. Nyní mu za jeho chování hrozí trest od 3 do 10 let.