Valmez zachvátí elektromobilová horečka

Ilustrační foto

VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – V sobotu 28. srpna se 2. nádvoří zámku Žerotínů promění v elektromobilový ráj. Již čtvrtý ročník Sraz elektromobilů na Valašsku ukáže to nejlepší z aut na elektrický pohon.

Od 10 do 15 hodin se tak budete moci pokochat novinkami mezi elektromobily, popovídat si s jejich řidiči a klidně se i v nějakém tom vozítku projet. Chybět nebudou ani elektrokola a elektrokoloběžky, experti na tuto problematiku a také Tesla Dancing v podání Modelu X. „Pravidelně se k nám sjíždí desítky elektromobilistů a příznivců této dopravy. Jsem rád, že se Sraz elektromobilů na Valašsku těší takovému zájmu a věřím, že letošní ročník nebude výjimkou,“ říká starosta Robert Stržínek. Dokonce i v městském vozovém parku je od roku 2017 jeden elektromobil, která se na akci také ukáže.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Prvních 50 elektromobilistů, kteří přijedou prezentovat svá vozidla do Valašského Meziříčí, a zdarma se zaregistrují u Milana Rajchla na telefonu 722 931 372, se může těšit na uvítací balíček. Ve Valašském Meziříčí jsou hned tři rychlonabíjecí stojany, které umožňují dotankování auta za dvacet minut.