VIDEO: Bombarďák se zvěčnil v Růžové ulici. A nebyl na to sám

Ilustrační foto. Zdroj: MP Praha

PRAHA – V centru Prahy měla trojice mužů potřebu zvěčnit se uměleckou tvorbou. Vybrali si ovšem nevhodnou formu i prostor. Navíc měli smůlu na kamerový systém a rychlou akci pražských strážníků.

Hlídku všímavých strážníků zaujal muž schovávající se za zaparkovanou dodávkou,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová. Stalo se to v ulici Růžové v centru Prahy. Strážníci požádali o součinnost operátora kamerového systému, aby dohledal záznamy, které zachytily práci muže s barevnými spreji. Čtyřiadvacetiletý mladík se ani nepokusil o útěk, měl náruč plnou sprejů a k pomalování fasády domu se na místě přiznal.

Pomocí kamerových záznamů se podařilo zjistit, že došlo k pomalování domů nejen v Růžové ulici, ale také v ulici Olivová a počmárána byla i dodávka, za kterou se muž prve ukrýval. Záznam kamer však odhalil, že v umělecké činnosti nebyl mladík sám. Pomáhali mu další dva kamarádi ve věku jednadvacet a pětadvacet let. Pro ty si strážníci došli do apartmánu, kde byli ubytováni nedaleko od místa činu. I ti se k poškození barvou přiznali. Případ si převzali policisté k dalšímu řešení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.