Vysočina má druhé očkovací centrum bez registrace. Funguje v Novém Městě na Moravě

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

KRAJ VYSOČINA – Zájem očkování bez registrace je na Vysočině natolik velký, že se kraj rozhodl otevřít kromě centra Jihlava – Hruškové Dvory ještě další v Novém Městě na Moravě. Očkovat se zde bude každé úterý od 14 do 16 hodin.

Zvýšený zájem o očkování bez registrace potvrdily v minulém týdnu statistiky jihlavského očkovacího centra. „Během čtyř vyčleněných dní bylo proočkováno 350 dávek vakcíny Johnson & Johnson a 148 dávek Moderny. Jihlavské centrum proto naplánovalo i v tomto týdnu další termíny pro neregistrované. Těm opět nabídne jednodávkovou vakcínu Johnson (Janssen). K dispozici je nyní 500 volných dávek,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina Vladimír Novotný.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Nově bude neregistrovaným zájemcům nabízet jeden termín velké očkovací centrum v Novém Městě na Moravě. „Zde bude prozatím každé úterý očkována dvoudávková vakcína Pfizer/BioNTech,“ dodal Vladimír Novotný.

V dalším týdnu se předpokládá rozšíření očkování bez registrace i v Očkovacím centru Telč. Termíny a kapacita budou veřejnosti sděleny během tohoto týdne.

Velké očkovací centrum Jihlava – Hruškové Dvory

 Úterý    3. 8. 2021, 9–12 hodin
 Čtvrtek 5. 8. 2021, 9–12 hodin
 Sobota 7. 8. 2021, 9–12 hodin
 Neděle 8. 8. 2021, 9–12 hodin

Centrum bude tento týden až do vyčerpání zásob nabízet jednodávkovou vakcínu Johnson & Johnson, a to osobám starším 18 let. V případě vyššího zájmu bude k dispozici náhradní dvoudávková vakcína Moderna. Informace o případné změně bude zveřejněna zde.

Velké očkovací centrum Nové Město na Moravě, nemocnice

 Každé úterý počínaje 3. 8. 2021, 14–16 hodin