Aktualizace: Kradl na benzínce a na přivolané strážníky střílel. Znalecký posudek ukázal, že byl nepříčetný

foto: Policie ČR

TRUTNOVSKO – V těchto dnech předal policejní vyšetřovatel státnímu zástupci návrh na zastavení trestního stihání 28letého muže, který je z krádeže a střelby obviněný. Lékařský znalecký posudek totiž ukázal, že muž nebyl v době činu příčetný a je neschopen se zúčastnit trestního řízení.

O události jsme vás informovali v článku: : Video: Na benzínce ukradl limonády, pak na přivolané městské policisty začal střílet. „Znalec z oboru balistiky potvrdil, že muž střílel ze samonabíjecí krátké expanzní pistole a opakovací pistolové kuše s integrovanou napínací pákou. Jednoranová pistolová kuše s integrovanou napínací pákou se našla spolu s náboji, šípy, zásobníky, nábojovým pásem s nefunkčními náboji, koženým páskem s atrapami nábojů, páčidlem, kovovými vrhacími hvězdicemi a noži v jeho osobním vozidle,“ říká mluvčí policistů Iva Kormošová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Z důvodu nebezpečnosti pro společnost doporučil lékařský znalec umístit 28letého muže do ochranného opatření zabezpečovací detence.