Dvaaosmdesátiletá řidička nedala přednost v jízdě a stálo jí to život

foto: Policie ČR

HRADECKO – Toto úterý, v devět hodin dopoledne, přispěchali policisté k řešení dopravní nehody, která se stala na silnici I/11 v katastru obce Urbanice. Zde došlo ke srážce vozidla Fiat Punto a Škody Forman s přívěsem.

Dvaaosmdesátiletá řidička fiatu, při vyjíždění z vedlejší silnice, nedala pravděpodobně přednost škodovce, za jejímž volantem seděl 27letý řidič. Ten jel po hlavní silnici od Prahy směrem na Hradec Králové. „Vlivem střetu byl fiat odhozen do silničního příkopu u protější pravé strany křižovatky, forman do levého příkopu ve směru své jízdy a přívěs do pravého příkopu. Řidička i řidič byli převezeni do nemocnice,“ říká policejní mluvčí Iva Kormošová.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Muž se na místě podrobil dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která ukázala negativní výsledek. U ženy kvůli těžkým zraněním byl nařízen odběr krve. Během odpoledne žena bohužel na následky zranění v nemocnici zemřela.

Policisté odhadli škodu obou autech a přívěsu na zhruba 40 tisíc korun. U Škody Forman byl kvůli závažnému poškození odebrán technický průkaz. Přesná příčina nehody je nyní v šetření policistů.