Nehoda plachetnice na Lužnici: Narazila do vedení vysokého napětí

V úterý po třinácté hodině odpolední vyjížděli vltavotýnští policisté k chatové oblasti Permoník na řece Lužnici k nehodě plachetnice (zdroj Policie ČR)

ČESKOBUDĚJOVICKO – V úterý po třinácté hodině odpolední vyjížděli vltavotýnští policisté k chatové oblasti Permoník na řece Lužnici k nehodě plachetnice. Její stožár se dostal do kontaktu s vodičem a došlo k elektrickému výboji. Jeden člen posádky utrpěl zranění a upadl do bezvědomí.

Jak uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura, po příjezdu na místo strážci pořádku zjistili, že osádka plachetnice typ J22 s přídavným spalovacím motorem podjížděla dráty velmi vysokého napětí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Vůdce malého plavidla pravděpodobně neodhadl výšky stožáru lodi a prověšení drátů. Proto mladší z mužů, když se loď blížila k vodiči, skočil do řeky a snažil se tažením za lano lodi zabránit kontaktu. Druhý muž z plavidla zapnul zpětný chod motoru, ale již nestačil zabránit kontaktu stožáru plachetnice s vodičem a došlo k elektrickému výboji. Přitom se zranil muž na lodi, který upadl do bezvědomí,“ popsal Bajcura.

Muž z lodi utrpěl popáleniny a jiná zranění, s kterým byl následně přepraven posádkou Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje do nemocnice.

Na místě již zasahoval pracovník energo podniku, který vypnul přívod do sítě velmi vysokého napětí 22 kV. „Policisté ve věci provedli šetření, kdy případ bude předán do správního řízení Státní plavební správy České republiky,“ doplnil policejní mluvčí.