První dronová show v Česku proběhne již tento víkend

Ilustrační foto

BRNO – V rámci festivalu Ignis Brunensis budou diváci moci zhlédnout originální dronovou show. Ta vypukne v sobotu 7. srpna na Kraví hoře ve dvou časech – 21:30 a 23 hodin. Jedná se o první takovou akci v rámci České republiky.

Show bude tematicky odkazovat k 60 letům ve vesmíru. Do vzduchu tak vylétne 100 speciálně upravených dronů, které budou vytvářet různé obrazce na obloze. Chybět nebude ani hudební doprovod vysílaný Rádiem Krokodýl, přímo na místě diváky čeká ozvučení. „Nejlepší výhled budou mít diváci ve spodní části parku Kraví hora, na náměstí Míru a v přilehlém okolí. Doporučuji se na místo vydat nejlépe pěšky nebo městskou hromadnou dopravou. Parkovací místa zde speciálně pro tuto akci nejsou vyhrazena,“ upozornil Tomáš Koláčný, 2. náměstek primátorky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Akce se uskuteční pouze v případě dobrého počasí, jinak může být přesunuta. Po jejím skončení se diváci mohou vydat do amfiteátru u koupaliště, kde na ně čeká od 22:30 ohňostroj Ignis Brunensis Pozdravy z Evropy nad hradem Špilberk.