Recidivista v podmínce sebral odložené věci a zmizel. Majitel si zloděje našel

Ilustrační foto

HAVLÍČKŮV BROD – Z trestného činu krádeže je podezřelý pětatřicetiletý muž, který ukradl mobil a ladičku na kytaru. Okradený majitel muže vyhledal a došlo ke konfliktu, který si vynutil zásah policie. Kromě krádeže čelí nenechavec i podezření ze dvou přestupků.

O případu, který se stal v první polovině června v obci nedaleko Havlíčkova Brodu, dnes informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová. Zloděj si kolem deváté hodiny večer všiml osamělého mobilu a odložené ladičky, které ležely na stole volně přístupného pozemku u domu. Věci se snažil nenápadně sebrat, ale viděli ho přitom jiní lidé.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

„Když okradený majitel zjistil, že mu byly věci odcizeny, vydal se společně s dalšími lidmi za podezřelým mužem. Ten se choval agresivně, začal ostatní napadat a ženě vyrazil z ruky mobilní telefon, který poté sebral a následně ho odhodil stranou,“ uvedla Jana Kroutilová.

Na místo dorazili přivolaní policisté. „Zjistili, že podezřelý muž je recidivista, který byl v minulosti za majetkovou trestnou činnost již soudně trestán a do jara příštího roku je ve zkušební době podmíněného trestu odnětí svobody,“ dodala Jana Kroutilová. Muž musel odcizené věci vydat a policie je předala zpátky majiteli.

Kromě trestného činu krádeže se protřelý recidivista dopustil ještě přestupku proti občanskému soužití a přestupku proti majetku. Případ řeší policie ve zkráceném přípravném řízení.