Řítila se jako neřízená střela

foto: PČR

PŘEROV – Hazard za volant nepatří. Toho si nebyla patrně vědoma jednatřicetiletá řidička, která nejenže před jízdou notně požila, ale navíc havarovala u obce Říkovice.

Řidička ve vozidle VW Passat přejela při své neřízené jízdě do protisměru, kde v té době projíždělo jiné vozidlo. Jeho řidič, aby zabránil kolizi mezi auty, začal brzdit a zajel ke krajnici. Řidička na to zareagovala tak, že strhla řízení zpět do svého pruhu. Střetu se sice podařilo zabránit, ale Volkswagen skončil částečně vpravo mimo komunikaci v trávě. „Po provedené dechové zkoušce bylo jasné, co bylo hlavní příčinnou havárie vozidla. Řidička neřídila zrovna ve střízlivém stavu a to zjevně ovlivnilo její schopnosti reagovat adekvátně na silniční provoz. Hodnoty, které byly naměřeny, se zastavily na 2,72 a 2,84 promile alkoholu v dechu,“ sdělila tisková mluvčí policie Miluše Zajícová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Hazardní jízda nezodpovědné ženy se naštěstí obešla bez zranění, došlo jen ke hmotné škodě zhruba dvaceti tisíc korun. V souvislosti s nehodou byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.