Brno získalo miliardovou půjčku na stavbu multifunkční haly

Vizualizace: Arena Brno

BRNO – Českomoravská záruční a rozvojová banka schválila miliardový úvěr, který využije Brno na stavbu multifunkční haly u brněnského výstaviště. Splatnost úvěru od banky je 25 let a je možno ho odložit až o čtyři roky.

„Úspěšnou žádostí o úvěr jsme udělali významný krok k reálné stavbě, o kterou má veřejnost zájem a která díky své kapacitě, poloze, dostatečné okolní infrastruktuře a variabilitě nabídne kvalitní využití v podobě koncertů a dalších kulturních produkcí, pestré škály sportovních akcí včetně mezinárodních turnajů nebo kongresů a výstav,“ řekla primátorka města Markéta Vaňková. Stavba haly však není jedinou investiční akcí, právě probíhá výstavba velkého městského okruhu, tramvajové trati do kampusu, v plánu je rekonstrukce Mendelova náměstí, budování protipovodňových opatření či výstavba Janáčkova kulturního centra. Město tak stále hledá zdroje financování. V případě multifunkční haly to bude kromě úvěru také dotace ve výši 200 milionů od Jihomoravského kraje a přislíbeno je i 300 milionů z Národní sportovní agentury.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Aréna nabídne až 30 možností využití a kapacitu 13 tisíc lidí. Šest nadzemních a dvě podzemní podlaží nabídne 150 krytých stání. Na realizaci samotné výstavby arény a souvisejících investičních akcí se podílejí městské společnosti Brněnské komunikace, a.s., Veletrhy Brno, a.s., Dopravní podnik města Brna, a.s., Arena Brno, a.s. a Ředitelství silnic a dálnic ČR.